Jak zrobić makijaż stosując kosmetyki mineralne?

kosmetyki mineralne

Cera wrażliwa i skłonna do alergii wymaga szczególnej troski. Jej wyrazem może być rezygnacja z klasycznych kosmetyków sprzedawanych w drogeriach i zainteresowanie się kosmetykami mineralnymi. Znane są one z tego, że są nie tylko naturalne, ale i wyjątkowo delikatne, nie bez znaczenia jest zaś i to, że ich stosowanie nie powoduje reakcji uczuleniowych. Ponieważ jednak mamy do czynienia z dość specyficznymi rozwiązaniami, musimy liczyć się z tym, że ich nakładanie będzie wymagało od nas zmiany dotychczasowych przyzwyczajeń i dostosowanie ich do naszych potrzeb.

Makijaż wykonany z wykorzystaniem kosmetyków mineralnych wcale nie wygląda gorzej niż ten, który wykonuje się z użyciem klasycznych rozwiązań, należy jednak pamiętać o tym, że sama aplikacja przebiega nieco inaczej. Jej opanowanie może nam zająć trochę czasu, jeśli jednak będziemy stosować się do zaleceń producentów kosmetyków, możemy liczyć na to, że szybko nabierzemy wprawy.

Wyjątkowe kosmetyki mineralne

Jednym ze znaków rozpoznawczych kosmetyków mineralnych okazuje się być ich sypka konsystencja. Ta przyczynia się do tego, że przy aplikowaniu kosmetyków przyda się nam pewien poziom sprawności. Konieczne jest też przestrzeganie kilku zasad, wśród których kluczowe znaczenie wydaje się mieć ta, która zaleca przesypywanie zawartości kosmetyku na szklaną lub plastikową podstawkę jako alternatywę dla umieszczania pędzla bezpośrednio w słoiczku. Nie można też zapominać o tym, że przed użyciem zawsze należy pozbyć się nadmiaru proszku. W innym wypadku będzie się on osypywał, a na naszej twarzy pojawią się nieefektowne smugi. Kosmetyki mineralne powinny być przez nas nakładane stopniowo również dlatego, że takie podejście powinno nas ochronić przed niepożądanym efektem maski. Jeśli więc korzystamy z miseczki, wsypujmy do niej jak najmniej produktu.

Puder mineralny – sztuka nakładania

Gdybyśmy mieli wskazać te kosmetyki mineralne, które cieszą się największym zainteresowaniem wśród kobiet, puder mineralny z pewnością byłby jednym z najważniejszych. Jest on wysoko ceniony między innymi dlatego, że wyróżnia się lekką formułą, a co za tym idzie – nie zatyka porów. Oczywiście, wspomniana lekkość sprawia też, że osoby, którym brakuje wprawy mogą mieć problem z jego nakładaniem, tu jednak rozwiązaniem może okazać się wybór odpowiedniego pędzla, który wcale nie jest aż tak trudnym zadaniem. Najczęściej poleca się w tym kontekście pędzle typu fat top oraz kabuki przy zastrzeżeniu, że każdy ich rodzaj ma nieco inne przeznaczenie. Flat top jest pędzlem o zbitym i gęstym włosiu, a więc takim, który pozwala na mocniejsze krycie. Pędzel kabuki ma włosie bardziej puszyste, a do tego jest zaokrąglony, a co za tym idzie – nie kryje aż tak dokładnie, ale jego używanie daje nam gwarancję tego, że nasza skóra nie będzie podrażniona. Jeszcze przed nałożeniem podkładu dobrze jest pamiętać o tym, aby nałożyć na twarz krem i poczekać, aż zostanie on wchłonięty w skórę, a jeśli naszym problemem jest cera, która szybko się przetłuszcza, nie zaszkodzi też cienka warstwa pudru transparentnego. Pędzlem wykonuje się okrężne ruchy, które zaczynają się od policzków i kierują się ku brzegowi naszej twarz.

Makijaż „na mokro”

Korzystanie z kosmetyków mineralnych z pewnością nie byłoby aż tak satysfakcjonujące, gdyby nie prosta technika określana mianem makijażu na mokro. Polega ona na spryskaniu pędzla wodą termalną lub zwykłą tak, aby stał się on wilgotny, zabieg taki przyczynia się bowiem do tego, że nakładanie kosmetyków jest łatwiejsze, a one same lepiej się rozsmarowują, co jest naszym podstawowym celem.

 

Zapraszamy po więcej informacji na: tersha.plTomek

Rozwija własny start-up dzięki crowdfundingowi