Usuwanie owłosienia - czy warto poddać się zabiegowi?

usuwanie owłosienia

Wiele osób przez nadmierne owłosienie ciała czuje się sfrustrowanych. Obecnie rozwija się wiele ciekawych metod, dzięki którym możliwe będzie skuteczne usunięcie owłosienia. Do tej pory tak naprawdę nie udało się określić jaka metoda będzie najskuteczniejsza, trudno tez mówić o jakieś jednej metodzie, która zawsze przynosi perfekcyjne efekty. Do najpopularniejszych nadal zalicza się golenie, ale efekty są bardzo trudne. Dlatego cały czas ludzie szukają innych rozwiązań, a skuteczne usuwanie owłosienia interesuje przede wszystkim kobiety. 

Usuwanie owłosienia Warszawa

Badania pokazują, że laser diodowy pozwoli usunąć dość skutecznie włosy. Jeśli mamy ciemne mieszki można oczekiwać dobrych efektów, ale nie będą one szczególnie długo się utrzymywać, ponieważ laser sięga jedynie 2 mm w głąb skóry. Jeśli zabieg jest dobrze wykonany nie powinno dojść do podrażnień, z tego względu, że laser nie dostaje się do głębokich warstw skóry. Laserowe usuwanie włosów może przynieść efekt, jeśli będzie się powtarzać zabieg kilka razy, trzeba się bowiem liczyć z tym, że nie wszystkie włosy rosną w tym samym czasie. Jeśli chodzi o laserowe zabiegi to mamy pewne przeciwskazania, kiedy to wykonywanie tego zabiegu nie będzie możliwe. między innymi istotnym przeciwskazaniem jest ciąża oraz okres laktacji. 

Zabieg usuwania owłosienia

Zanim będzie wykonany pierwszy zabieg bardzo ważna będzie konsultacja z lekarzem, który będzie przeprowadzał bardzo dokładny wywiad, w ramach którego określi rodzaj skóry oraz włosów. Jak się wydaje to ważna kwestia, ponieważ będzie można określić czy u danej osoby będzie można zabieg laserowy wykonywać. Przed wykonaniem zabiegu nie powinno się wyrywać około 4 tygodnie włosów, nie można mieć opalonej skóry, nie powinno się stosować kremów do depilacji. 

PRZECIWWSKAZANIA DO ZABIEGÓW
- opalona skóra
- leki światłouczulające
- zioła i leki takie jak nagietek, deprim czy presen
- depilacja mechaniczna
- ciąża
- karmienie piersią
- peeling
- łuszczyca

Po wykonaniu zabiegu należy unikać opalania i trzeba chronić swoją skórę przed promieniami słonecznymi. Zabieg, jeśli będzie wykonany kilka razy w odstępie czasowym może przynieść skuteczne usunięcie około 90% włosów. Charakterystyczne będzie to, że im ciemniejsze włosy pacjenta tym większa skuteczność zabiegów laserowych może być oczekiwana. Co do zasady zabiegi są stale udoskonalane i laser również ma charakteryzować się tym, że nie będzie powodował przykrych skutków ubocznych. 

 

Zabieg wykonywany przy użyciu lasera nie będzie charakteryzował się bolesnością, aczkolwiek mogą się pojawić pewne zaczerwienienia na skórze. Co do zasady trzeba się liczyć z tym, że efekty pojawią się po kilkunastu dniach od zrealizowania tego zabiegu. Jedynie seria zabiegów będzie w stanie przynieść nam zadowalające efekty, dlatego trzeba zabieg wykonać w odstępie kilku tygodni, tak by włosy nieobecne w czasie pierwszego zabiegu mogły wyrosnąć. Dla osób, które szukają alternatywny dla usuwania owłosienia w formie tradycyjnej zabieg laserowy prawdopodobnie będzie rozwiązaniem najkorzystniejszym.

 Marek

Wspiera portal zamki-gotyckie .pl na docen.to